השתלת שיער יכולה להיות לא נוחה, אבל היא בדרך כלל לא כואבת במיוחד. במהלך ההליך, הרופא יבצע הרדמה מקומית לקרקפת כדי להקהות את האזור, כך שלא תחוש כאב במהלך הניתוח. לאחר הניתוח, אתה עלול לחוות אי נוחות, נפיחות או רגישות באזור המושתל למשך מספר ימים, אך בדרך כלל ניתן לטפל בכך באמצעות משככי כאבים.

חשוב לציין שרמת אי הנוחות או הכאב שחווים יכולה להשתנות מאדם לאדם, ותלויה גם בסוג הספציפי של הליך השתלת שיער שמתבצע. לדוגמה, הוצאת יחידת זקיקים (FUE) היא בדרך כלל פחות פולשנית ועלולה לגרום לאי נוחות פחותה מאשר השתלת יחידת זקיקים (FUT), הכוללת הסרה של רצועה של רקמת הקרקפת.

זה תמיד רעיון טוב לדון בכל דאגה שיש לך לגבי כאב או אי נוחות עם מנתח השתלת השיער שלך לפני ההליך, ולעקוב אחר ההנחיות שלו לטיפול לאחר הניתוח כדי להבטיח החלמה חלקה ונוחה.

הרדמה בלחץ אוויר

השתלת שיער עם אלחוש בלחץ אוויר לפני ההרדמות המקומיות יכול להקל מאוד על המטופל ולהפחית את הכאבים עד 80%. בתהליך מגלחים את האזורים התורמים, צדדים ועורף ומתחילים לאלחש את הראש עם המכשיר הרדמה בלחץ אוויר. המכשיר ללא מחטים ולכן הפעולה כמעט ואינה מורגשת. 

בסרטון ניתן לראות פעולת אלחוש בלחץ אוויר לפני מתן זריקות הרדמה מקומיות. 

הרדמה בסדציה

הרדמה בסדציה – טשטוש מבוצע על ידי רופא מרדים מוסמך לצורך השתלת שיער, בעת ההרדמה המטופל חווה מצב של בין ער לשינה ובעצם מטושטש ולא מרגיש את הכאבים המלווים בהרדמה מקומית. מטרת האלחוש היא למזער חרדה, למנוע כאבים ותחושת הזמן יכולה להיות שונה כאשר המטופל לא מבחין בשעות הארוכות בהם ישהה בטיפול ההשתלה. 

השתלת שיער כאבים?

לסיכום השתלת שיער לא אמורה לכאוב כאשר למטופל אין רגישות גבוהה למתן חומרי ההרדמה וכאשר הצוות המרדים מקצועי. במידה והמטופל יודע על רגישות או פחדים מהתהליך עליו להתייעץ עם הקליניקה אשר בחר בה לעשות את התהליך. לא בכל קליניקה ימצא רופא מרדים והרדמה בלחץ אוויר ולכן חשוב מאוד לבחור בקפידה את הקליניקה המבצעת את התהליך. 

WhatsApp chat
--> קידום ישיר - העסק שלך באינטרנט