מה עדיף?טיפול PRP או IPRF

מי ששיערו דליל או שהוא מקריח מחפש שיטות לצמיחה מחודשת של השיער לפני שהוא פונה להשתלת שיער. מדובר בחומר שמורחים על השיער וטיבם מסייע לזירוז מהלכים של גדילה שכבר לא קורים אצל אנשים רבים.

טיפול PRP הוא טיפול שקיים כבר שנים רבות והביא לתוצאות יפות. עם זאת בשנים האחרונות החלו הקליניקות לבצע טיפולים בשיטת  PRF  שהיא שיטה מתוחכמת, מתקדמת יותר ומבוססת על מחקרים מתקדמים ולכן יש לה יתרונות רבים על השיטה הוותיקה יותר.

שיטת PRP

מדובר בפלזמה אשר מעודדת את צמיחת השיער שנלקחת מהדם ומוזרקת באופן ישיר לקרקפת וכך היא משביחה את רמת החיוניות של השיער עם גורמי גדילה וחלבונים יעודיים, בעזרת הפלזמה השיער צומח וגם מתעבה ויוצר שיער שופע ונעים למגע.

השיטה מבוססת על איסוף דם וורידי, ביצוע הפרדה של מרכיבי הדם ושימוש רק בטסיות הדם. הטסיות הללו נמרחות על הקרקפת וזאת במטרה שהן תבצענה את הפעילות הפנימית, במקומות שבהם קיימים זקיקי שיער.

היכולות יוצאות הדופן של טסיות הדם הן יעילות במקרים של התקרחות אשר נובעת מסיבות גנטיות וגם עקב בעיות הורמונליות. הטסיות מצליחות להתגבר על בעיית של התקרחות ושל שיער דליל ואפשר לראות שכמה חודשים לאחר תחילת השימוש בפלזמה, כבר יש תוצאות וניצני שיער נראים בכל מקום.

כדי ליצור אפקטיביות מקסימלית, מבצעים טיפול ראשון ולאחר כשלושה חודשים טיפול נוסף כדי לקבל תוצאות מושלמות של שיער בכל האזורים.

טיפול PRP נפוץ מאוד לאחר השתלת שיער בשל התכונות העשירות שלו להגברת הקליטה והצמיחה, לפי הפרוטוקול האמריקאי יש צורך לעשות עד 5 טיפולים לאחר השתלת שיער. לאחר כחודש מההשתלה טיפול 1 של PRP ובהפרשים קבועים עד שנה עוד 4 טיפולים. 

שיטת PRF

בשיטה זו ריכוזם של מעודדי הצמיחה הוא הרבה יותר מהותי ולכן ההשפעה של השימוש בחומר זה היא רוחבית ואפשר לראות בכל המעטפת את ההשפעה הרבה של החומר האפקטיבי.

היתרון הגדול של גורמי הגדילה באופציה זו היא העובדה שהם חומר נקי וטהור ובתהליך לא מצורפים אליו חומרים נוספים ולכן הוא צמיגי יותר מאשר PRP. בכל הזרקת החומר הפעיל הוא דומיננטי והוא נותן את אותותיו, זורם עם הדם ונותר בו פרק זמן ארוך ולכן רמת האפקטיביות ואחוזי ההצלחה הם כה גדולים.

אחד הגורמים החשובים הוא 1 IGF  והריכוז שלו הוא מאד גבוה וכאשר הוא נותר על הקרקפת כעשרה ימים, ברור שהוא מזרז את הליך צמיחת השיער.

שיטה זו מתאימה לאנשים שיש להם התקרחות בכל רחבי הקרקפת, אלו שיש להם קרחות פה ושם ומי שסובל משיער דליל, הן דברים והן נשים מסיבות גנטיות או הורמונליות.

השינוי בנראות השיער לאחר השימוש בחומר PRF היא תהומית ולכן יש לחומר הצלחה עולמית ועדיפות על פני החומר הוותיק.

האם מותר לשתות אלכוהול לאחר השתלת שיער?

האם מותר לשתות אלכוהול לאחר השתלת שיער?

לאחר השתלת שיער, מומלץ בדרך כלל להימנע מצריכת אלכוהול לפרק זמן מסוים. אמנם אין איסור ספציפי על שתיית אלכוהול לאחר השתלת שיער, אך חשוב להבין את ההשפעות הפוטנציאליות שיכולות להיות לה על תהליך הריפוי והבריאות הכללית של גופך. לצריכת אלכוהול יכולה להיות השפעות שליליות...

למה לרוב מתחילים השתלת שיער מהמפרצים ולא מהכתר

למה לרוב מתחילים השתלת שיער מהמפרצים ולא מהכתר

השתלות שיער מתחילות לעיתים קרובות מהחלק הקדמי של הראש מכיוון שאזור זה, המכונה "קו השיער", הוא בדרך כלל החלק הגלוי והחשוב ביותר מבחינה אסתטית בקרקפת. שחזור קו שיער בעל מראה טבעי הוא חיוני להשגת תוצאה מוצלחת של השתלת שיער.   *בתמונה ניתן לראות שרטוט של האזור המיועד...

מהם הסיבות לכישלון השתלת שיער

מהם הסיבות לכישלון השתלת שיער

כישלון בהשתלת שיער יכול להתרחש עקב גורמים שונים. חלק מהגורמים העיקריים כוללים: 1. קליניקה חסרת ניסיון: מנתח חסר ניסיון או מיומנות עלול להוביל להשתלת שיער לא מוצלחת. חשוב לבחור איש מקצוע מוסמך ומנוסה כדי להבטיח טכניקה וביצוע נכונים. 2. אזור תורם ירוד: הצלחת השתלת שיער...

האם ישארו לי סימנים באיזור התורם לאחר השתלת שיער?

האם ישארו לי סימנים באיזור התורם לאחר השתלת שיער?

השתלת שיער היא טכניקה כירורגית הכוללת הסרת זקיקי שיער מאתר תורם, בדרך כלל מאחור או צידי הקרקפת, והשתלתם לאזור עם שיער דליל או ללא שיער. הטכניקות הנפוצות ביותר המשמשות להשתלת שיער הן השתלת יחידת זקיקים (FUT) ו- Follicular Unit Extract (FUE). בשתי השיטות, יכולים להיות...

עיגולים מתחת לעיניים

עיגולים מתחת לעיניים

עיגולים שחורים או "שחור מתחת לעיניים" הם בעיה שכיחה שאנשים רבים מתמודדים איתה. עיגולים כהים אלה יכולים להיגרם על ידי גורמים שונים, כולל: עייפות: מחסור בשינה או איכות שינה ירודה עלולים לגרום לעור מתחת לעיניים להיות חיוור, מה שהופך את כלי הדם והרקמות הכהות לנראות יותר....

השתלת שיער רובוטית

השתלת שיער רובוטית

השתלת שיער עם רובוט כרוכה בשימוש במערכת רובוטית מיוחדת המסייעת למנתח בתהליך השתלת השיער. הרובוט משתמש בטכנולוגיית הדמיה מתקדמת ובינה מלאכותית כדי לזהות ולחלץ במדויק זקיקי שיער מאזור התורם של הקרקפת, ולאחר מכן להשתיל אותם לאזור הנמען. הליכי השתלת שיער רובוטיים מציעים...

WhatsApp chat
--> קידום ישיר - העסק שלך באינטרנט